Yardım Almanın Önemi

Yardımlaşmak insan hayatının olmazsa olmaz bir parçasıdır. İnsanoğlu daha Dünya’ya gözlerini açtığında doktorların yardımı ile gözlerini açıyor. Yaşam içerisinde ki ön yargı ve kibir duygularından arınıp, öncelikle yardımlaşmanın gerekli olduğunu ve bunu yaşam stilimize yansıtmamız gerektiğini unutmayalım.

 

Kısa bir örnek ile yardımlaşmanın önemini açıklamak istiyorum; boş bir arazide direğin üstüne bayrak asmanız gerekiyor. Yanınızda sadece insan topluluğu var.. O halde insanlar omuz omuza olup yükselip bayrağı asmalısınız. Eğer sizi en yukarı götüren aşağıda ki piramidi yapan insanlar olmasaydı, bayrağı asamayacaktınız. “Hayatta yardım almadan başarı hayalleri kurmak düşünülemez”.

 

Varoluşumuz gereği hayatın her noktasında yardımlaşmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bu sebeple sosyal çevrenizi ve arkadaş ortamınızı genişletin. Çevre faktörü yardımlaşma için çok önemli bu sebeple hayatınızda iş ve çevre kavramlarını ince çizgide koruyabilmelisiniz.

 

Bir elin nesi var iki elin sesi var.. Bunun gibi bir çok deyim ve atasözleri ile atalarımız yardımlaşmanın önemini yıllar öncesinden belirtmişler..

 

Şimdi sen o kibirini ve ön yargılarını kır, kalk ve zorlandığın konu için yardım ara !

 

Ayrıca yardım etmekte insana, insan olduğunu hatırlatıyor. Başkasının sorununu çözdüğün için mutlu oluyor. Mutlu ediyorsun, mutlu oluyorsun. Bunlar güzel duygular..

 

Örneğin bilişim sektöründe isen, forum sitelerine, soru sitelerine ( stackoverflow, uzmancevap.org gibi ) yardımlarda bulun. Yapamadığını sor, sende ki değişimi fark et..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir