Tam gaz ilerlemek için ara ver!

Daha hızlı gitmek için duraksamalısın. İşlerin yolunda gitmesini istiyorsan bunu yapman gerekli. Belki okuduğun başlık sana ters geldi. Gel bu zıtlığı ispatlayayım.

En hızlı gittiğini düşündüğün arabayı aklına getirmeni istiyorum. Motor deviri 8000 rpm olan bir araba, en iyi kavrayışını 4000-5000 arasında alacaktır. Yakıttan en iyi bu devirlerde performans alırsınız. Çok daha yüksek devirlerde araba zorlanır ve bir müddet sonra bir sonra ki vitesi ister.

Yani hızlı kazanmak, çok çalışmaktan değil mantıklı çalışmaktan geciyor. Elbette ki çok ama çok çalışman gereken yerler olacak. Bunu yapmanın bir sebebi olmalı ve neden yaptığını neden zorladığını bilmen, bir amaca hizmet etmen gerekli.

Sürekli sınırlarını zorlarsan bir süre sonra istediğin hızı alamayacaksın. Zorlayacağın yeri bilmelisin. Eğer sürekli yaptığın işe odaklanırsan, verimini düşürmüş olacaksın. Ara vermek seni yavaşlatmaz, daha iyi bir güç için hazır hale gelir. Verdiğin aralara pişmanlık olarak bakma! Bilinçli yap bundan zevk al.

Her zaman diyorum, altında ki makine belli. Sen insansın! Sınırların neredeyse yok. Sürekli gelişme ve adapte olabilecek şekilde tasarlanmışsın. Sınırlarını zorla sürekli bir tık üstüne koy bundan hiç bir zaman vazgeçme. Ama lütfen bunları yaparken akıllı davran. Çok gücün var ise bunu akıllıca kullan.

Ara verip, seni ileri taşıyacak fikirlerime göz attığın için teşekkür ederim. Ben buralardayım. Yeni aralarında buluşmak üzere! Küçük bir not; yazılarımdan anında haberdar olmak için bildirim ikonuna tıklayıp son yazılarıma abone olabilirsin. Kendine çok iyi bak, güçlü kal!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir