Doğru Olmanın Faydaları

İnsan için her zaman iki yol vardır bana göre.  Ya bir insan doğru yolu seçer hayatını kurtarır ya da kötü yolu seçer bataklığa batar. İnsan çoğu işin sonucunu kestirebiliyorken buna rağmen çoğu kezde kötü yola düşer, doğru olmayanı yapar. Her yaptığı kötülük, bir sonra ki kötülüğün başlangıcı olduğunu bilmeksizin…

 

 

Hayatta neye değer verirsen, zamanın çoğunu neye ayırırsan hayatın o yönde şekilleniyor. Geçirdiğin tüm boş vakit olarak gördüğün meşguliyetler göründüğü kadar da boş değil. Eğer sürekli yatıyorsan, oyun oynuyorsan hayatında o yönde gelişiyorsun. Daha iyi bir oyun oynuyorsun veya oyunlar ile ilgili konulara bakıyorsun dikkatini o taraf çekiyor. 

 

Doğru Olmanın Faydaları
Doğru Olmanın Faydaları

 

Doğru ol, doğru yaşa iyilikler seni bulsun. Ne ekersen onu biçersin bu hayatta ! Tüm yaşantın boyunca elde edeceklerinin bir karşılığı olacak. Emek olmadan yemek olmaz. Bir merdiveni çıkmak için dahi enerji harcıyorsun. Almak ve vermektir aslında hayat. Dünyada her şey bir döngü üzerine kuruldu.. 

 

İyilik yaptıkça sen doğru yoldan çıkmadıkça hayatın ve çevren daha sorunsuz olmaya başlayacak. Nedir bu doğru olan ? VİCDAN. Kalbinin sesini dinlemek çok önemli. Herhangi bir eylem yaparken kalbin için acaba ? diyorsa, içinde burukluk ve soru işaretleri varsa, o anda otur ve daha derin düşün. Yaptığın iş için pişman olabilirsin.

 

Varsayalım ki kötüyü seçtin, geri dönmek ve vazgeçmek için neyi bekliyorsun ki ? Kötülük kötülüğü getirir. Zararın neresinden dönersen kardır. 

Hayatınızın dosdoğru olması dileği ile sevgi dolu günler dilerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir