2017 yılından beklentilerim

2017 yılından beklentilerim

 

Yeni bir yıla girerken planlı, hedefli ve tutkulu girmek amacı ile yıl içerisinde rehber olacak şekilde beklentilerimi ve hedeflerimi paylaşmak istiyorum. Belki birini etkiler ve güzel çalışmalara başlamasına vesile olurum 🙂 Ağırlıklı olarak yeni yapmak istediğim projelerden bahsedeceğim bu yazımda.

 

 

2017 yılı içerisinde yapmak istediklerim;
 

  • Akıcı konuşacak ve pürüzsüz anlayacak kadar çok iyi bir İngilizce. İngilizce bölüm okumama rağmen seviye istediğim düzeyde değil.

 

  • Mobil uygulama geliştirmek için yeni dillere yelken açacağım. İyiden kastım veri akışını yapabilecek, depolama işlemlerini yapabilecek düzeye gelmek. IOS için her ne kadar başlamış olsam da istediğim düzeyde değil. IOS için objective-c yerine swift dilini öğrenek geliştirme yapmaya devam edeceğim. Aynı zamanda yıl içerisinde Apple developer hesabı açıp yaptığım projeleri App Store’dan yayına vereceğim. IOS’dan sonra çok derine inmeden android platformunda da basic düzeyde uygulamalar geliştirmek istiyorum.

 

 

  • Yıl içerisinde minumum 2 ay içerisinde yeni bir proje olmak üzere geliştirmeler yapacağım. Bunların ilki yorum getiri yenilemek olacak 🙂 Kısacası 2017 yılının sonunda arkaya baktığımda görebileceğim minumum 6-7 projeyi görmek için elimden geleni yapacağım.

 

  • YouTube’da eğitim videoları dahil olmak üzere yeni videolar paylaşmayı da ayrıca düşünüyorum.

 

 

  • Yıl içerisinde bahar aylarında ülke içinde farklı şehirlere kafama uygun ve sevdiğim insanlarla geziler düzenlemeyi düşünüyorum. Yurt dışı olsa da harika olur 🙂

 

Hedef listesi kalsın burada yıl içerisinde tamamladığım hedefleri de yine blog sitemden duyururum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir